Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmetet shkundin Kroacinë e Greqinë, lëkundjet nuk ndalen as gjatë natës

Nje seri termetesh goditen kete mengjes Greqine dhe Kroacine e cila dje perjetoi ore tragjike pasi lekundja e forte sizmike me fuqi 6.4 shkaktoi te pakten 6 te vdekur dhe rrenimin e dhjetera ndertesave.


Gjate oreve te nates dhe sot ne mengjes, ne Kroaci, sipas ESMC, kane rene edhe edhe kater termete me fuqi nga 3.1 ne 4.8.

Nderkaq nje termet i forte me fuqi 4.6 ka rene edhe ne Greqi ne kete hark kohor.

Lekundjet me te forta ne Kroaci u regjistrua 14 kilometer nga Zagrebi ne nje thellesi nga 8 deri ne 10 kilometer nen siperfaqen e tokes, citon lajmifundit.al.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet