Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpërthim i fuqishëm në aeroport, vritet ministri në Jemen 

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në portin e Adenit në Jemen duke lënë disa të vrarë dhe dhjetra të plagosur.

Mediat bëjnë me dije se shpërthimi ndodhi në momentin që në aeroport po zbrisnin ministrat e qeverisë së re.

Nga raportimet paraprake mësohet se shpërthimi nga vrarë të paktën një prej ministrave si edhe disa prej shoqëruesve të anëtarëve të ekzekutivit.

BREAKING – Explosion at Aden’s International Airport upon arrival of members of #Yemen‘s new government.pic.twitte

— Disclose.tv 🚨 (@disclosetv) December 30, 20r.com/VkUXy31wz120

Kamerat kanë kapur momentin e shpërthimit, ku i gjithë aeroporti është kthyer në një zonë lufte.

NEW – video of the explosion(s) at Aden Airport in #Yemen. Initial reports claim either mortars or drones were used in the attack.pic.twitter.com/HIha6sdUpO

— Disclose.tv 🚨 (@disclosetv) December 30, 2020

Jemeni vijon të jetë në një luftë civile prej disa vitesh me fraksione të mbështetura nga Irani dhe Arabia Saudite që kërkojnë marrjen e pushtetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet