Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra rekord, shënohen mbi 1 mijë viktima nga Covid-19 në 24 orë në Gjermani

Rekord viktimash nga koronavirusi në Gjermani. Sikurse njofton Instituti Robert Koch, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1129 viktima.

Kjo shënon herën e parë që nga nisja e pandemisë, që vendi tejkalon 1 mijë viktima në ditë.

Raportimet shqetësuese vijnë teksa Gjermania ka nisur zyrtarisht fushatën e saj të vaksinimit, dhe ka siguruar 30 milionë doza shtesë të vaksinës së Pfizer dhe Biontech, duke thyer kështu paktin europian.

Vendimi u komentua me nota zhgënjimi rreth Europës, dhe polemika për shpërndarjen e padrejtë të dozave, me Gjermaninë që ka siguruar më shumë se shtetet e tjera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet