Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pompeo: I kënaqur të dëgjoj për emërimin e Olta Xhaçkës si ministre e Jashtme

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka përshëndetur emërimin e znj. Olta Xhaçka në krye të diplomacisë shqiptare.

Me një postim në “Twitter”, Pompeo shprehet i kënaqur për këtë lëvizje, teksa vlerëson znj. Xhaçka si partnere të fortë në rolin e saj të mëparshëm si ministre e Mbrojtjes.

“I kënaqur të dëgjoj për emërimin e Olta Xhaçkës si Ministrja e re e Jashtme e Shqipërisë.

Ajo ka qenë një partnere e fortë në rolin e saj të mëparshëm si Ministre e Mbrojtjes dhe ne shpresojmë që të punojmë me të për të zgjeruar lidhjet SHBA-Shqipëri ndërsa Shqipëria shkon drejt BE”, shkruan Pompeo.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet