Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Moti i keq, shkëputet energjia elektrike në Lezhë, mbi 20 fshatra mbeten në errësirë

Moti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin, ku këto ditë të fundvitit po shoqërohen me reshje shiu.

Duke marrë shkas nga kjo situatë, mësohet se mbi 20 fshatra të Lezhës janë pa energji elektrike.

Mësohet se problemet me energjinë po bëjnë që prej 24 orësh. Aktualisht probleme me energjinë ka në njësitë Kallmet, Balldren dhe Kolsh.

Ndërkohë, burime nga OSHEE bënë me dije për se aktualisht brigadat ndodhen në terren duke menaxhuar situatën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet