Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb jetën nga Covid-19 kongresmeni amerikan

Luke Letlow, kongresmen i zgjedhur nga Luiziana, ka humbur jetën si pasojë e Covid-19, të martën në një spital në Shreveport, sipas zyrtarëve të shtetit.

Letlow, 41 vjeç, fitoi balotazhin në fillim të këtij muaji për të përfaqësuar Rrethin e 5-të Kongresit të shtetit, duke pasuar ish-shefin e tij, Rep. Ralph Abraham (R-La.), i cili nuk kandidoi përsëri pas tre mandateve në Kongres.

Letlow është politikani i rangut më të lartë amerikan që vdes nga Covid-19, që i ka marrë jetën më shumë se 337,000 amerikanëve. Ai ishte pritej që të betohej në detyrë të dielën.

41-vjeçari njoftoi se kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin në 18 dhjetor, njoftoi Monroe News-Star dhe u izolua në shtëpinë e tij në Richland Parish në Louisiana verilindore. Ditën tjetër, ai u shtrua në spital dhe më vonë u transferua në Ochsner LSU Health në Shreveport.

Ai la pas dy fëmijë të vegjël dhe bashkëshorten, Julia Barnhill Letlow.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet