Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Do i pres dy t*pet”, gazetari ‘vë bast’: Albin Kurti fiton më shumë se 50 mandate

Reagimet e para mes politikanëve dhe gazetarëve kanë nisur sapo kryetari i LDK, Isa Mustafa konfirmoi Abdullah Hotin si kandidat të kësaj partie për kryeministër në garën elektorale të zgjedhjeve të parakohshme, kanë nisur edhe reagimet e para mes politikanëve dhe gazetarëve.

Më pikanti prej reagimeve ka qenë ai i gazetarit Berat Buxhala, i cili është shfaqur mjaft i zhgënjyer dhe ka vënë bast se nëse nuk fitojnë më shumë se 50 mandate, do të presë të dy top*t.

Reagimi i plotë i gazetarit Berat Buzhala:
Perfekt:

Edhe LDK e caktoi Avdullah Hotin kandidat per kryeminister, qe do te thote ne gare me bishen Albin Kurti do te marrin pjese dy figura qesharakisht anemike.

Bast publik:

Dy topat i shkurtoj nese Albini nuk i fiton ma shume se 50 mandate. Nuk ka kerkush qe e ndale, e aq ma pak Dulla e Hoxhaj. Kandidaturat e LDKPDK jane ne kundershtim flagrant me zhvillimet ne vend.

Keshtu qe le te ndodhe ajo qe duhet te ndodhe. Po e presim ardhjen e Albinit ne pushtet me tere fuqine e tij.

Po shpresoj qe ka me pase vota te mjaftueshme edhe per me zgjedhe Presidentin. Ne anen tjeter LDKPDK’se ju deshiroj shuarje te lezetshme.

Me dashuri
dr. Berat Buzhala

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet