Tronditet Kroacia, tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 godet vendin

Aktualitet

KROACI

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Kroacinë pak minuta më parë. Sipas informacioneve të para, tërmeti ishte me magnitudë 6.3 të shkallës rihter.

Qendra Evropiane e Tërmeteve raporton se lëkundja ka një thellësi 10 kilometra dhe një distancë 46 kilometra nga Zagrebi e 9 kilometra nga Sisak.

ME TE LEXUARAT