Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti, Rama solidarizohet me Kroacinë: Shqipëria do të japë ndihmën e saj modeste

Kryeministri Edi Rama ka shprehur mesazh solidarizimi për Kroacinë, e cila u prek sot nga një tërmet i fuqishëm.

Në një mesazh në Twitter, Rama u shpreh se Shqipëria do të japë ndihmën e saj modeste për shërimin e plagës së hapur.

Rama: U kam përcjellë sot shprehjen e solidaritetit vëllazëror Presidentit Milanoviç&Kryeministrit Plenkoviç, për fatkeqësinë mbi qytetin Petrinja!

Shqipëria i është pranë me zemër Kroacisë mike e do të japë ndihmën e saj modeste për shërimin e plagës së hapur nga tërmet i fortë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet