Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti në Kroaci “shkund” edhe parlamentin e Sllovenisë, deputetët boshatisin sallën

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Kroacinë është ndjerë konsiderueshëm edhe në Slloveni. Në mediat sociale tashmë kanë nisur që të ndahen pamje amatore të filmuara nga qytetarët.

Në Twitter është publikuar po ashtu një video që tregon momentin kur lëkundjet ndjehen në parlamentin slloven.

Visuals of earthquake in the Slovenian parliament, Ljubljana #crotia#crotiaearthquake#Croatian#Petrinja pic.twitter.com/hoEycKMzIw

— Siddhant Anand (@JournoSiddhant) December 29, 2020

Ndërsa një prej të pranishmëve mbante fjalën e tij në Lubjanë nisën të ndiheshin dridhjet e tokës. Deputetët në fillim duken të përmbajtur, por më pas nisin të largohen nga ulëset e tyre. Në pak sekonda e gjithë salla boshatiset.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet