Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Stuhia e fuqishme shkakton probleme në Francë

Me mijëra persona mbetën sot pa energji, pas dëmeve të shumta që shkaktoi stuhia dimërore “Bella” në të gjithë Francën.

“Rreth 18 000 familje në Francën qendrore janë pa energji elektrike nga sot në mëngjes”, tha operatori Enedis, duke sqaruar se më shumë se 1 500 punëtorë po merren me riparimin e dëmeve.

“Nga Franca veriore në bregdetin e Atlantikut, shumë pemë u shkulën dhe u dëmtuan çati shtëpish ndërsa stuhia lëvizte”, tha transmetuesi BFMTV.

Sipas metrologëve, “Bella” pritet të lëvizë më në jug dhe të shkaktojë erëra të forta në rajonin e Mesdheut.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet