Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shqiptari prek me gjestin, shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci

Një rrjetet sociale po shpërndahen disa foto ku shihet se si një qytetar ka nisur të shpërndajë bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci.

Mes tragjedisë që shkaktoi tërmeti me magnitudë 6.3 të shkallës rihter, deri më tani 7 të vdekur, një gjest që ngjall emocione ishte ky i një të riu që thuhet se është nga Hasi i Kosovës.

Bëhet fjalë për shqiptarin Alban Morina, i cili teksa ka publikuar foto në “Facebook”.

“Unë e di që nuk është koha për të agjëruar, por ata që nuk kanë ushqim sonte dhe nesër e që gjenden në shesh”- shkruan ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet