Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i të infektuarve në Itali, 659 viktima në 24 orë

Vijojnë të jenë të larta shifrat e të infektuarve me Covid në 24 orë në Itali.

Sipas raportit më të fundit nga ministria e Shëndetësisë, janë konfirmuar të infektuar me Covid 11 212 raste të reja dhe kanë humbur jetën 659 persona.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 17 044 persona, duke e çuar në 1,425,730 numrin e të shëruarve.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 2,067,487, mes të cilëve kanë humbur jetën 73,029 pacientë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet