Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Humb jetën një fëmijë në tërmetin e fuqishëm në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Krocacinë pasditen e së martës. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitutë 6.4 të Rihter.

Ndërkohë, mediat raportojnë po ashtu se si pasojë e lëkundjeve, një fëmijë ka humbur jetën. Lajmin për të miturin e konfirmoi edhe kryetari i Petrinjas, Darinko Dumbović për mediat. Nga grupet e xhirimeve që ndodhen në vendngjarje mund të dëgjohen britmat e njerëzve, ndërsa raportohet se dëmet materiale janë të shumta.

Ndërkohë, policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të largohen nga ndërtesat. Nga raportimet e para, thuhet se si pasojë e lëkundjeve, gjysma e qytetit ka mbetur e shkatërruar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet