Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Epidemiologu serb për vaksinat në Kosovë: Skandal, këto veprime s’mund t’i bëjë një shtet serioz

Anëtari i shoqatës serbe “Të Bashkuar Kundër Covid-19”, epidemiologu Zoran Radovanoviç ka reaguar për hyrjen e vaksinave nga Serbia në veriun e Kosovës.

Ai shprehet kritik në qëndrimin e tij pasi thekson se veprime të tilla nuk nuk të bëhen nga një shtet serioz.

“Është skandal që ne kontrabandojmë vaksinat, ne ato i dërgojmë në mënyrë të paligjshme”, tha Radovanoviç, shkruajnë mediet në Kosovë.

Nga ana tjetër në një komunikim për mediet Presidenti i Serbisë, Aleksndër Vuçiç tha se Serbia do të kujdeset për qytetarët në veri të Kosovës, duke shtuar: “Nuk po rrezikohet askush duke dërguar vaksinat në veri të Kosovës”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet