Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

BE pas tërmetit shkatërrues në Kroaci: Po monitorojmë situatën, mbështetje të plotë

Bashkimi Evropian ofroi mbështetje dhe ndihmë për qytetarët dhe autoritetet e Kroacisë tërmetit që e goditi ditë e sotme.

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Twitter” deklaroi se BE po monitoron situatën, pas tërmetit që goditi vendin.

“Mendimet tona janë me të plagosurit dhe ata në vijat e para të mbrojtjes,” shkruan ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet