Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vasili: Testimet për Covid ulen me 45%, strategji tribale antinjerezore e qeverisë

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se është e pabesueshme, por qeveria ka ulur me 45 përqind testimet për Covid-19.

Vasili thekson se ulja e testeve është një strategji tribale anti njerëzore, e ndër të tjera është edhe faj penal.

Postimi i nënkryetarit të LSI-së Petrit Vasili:

E pabesueshme,Testimet per COVID ulen me 45%!

Ulja e pabesueshme e testimeve plot 45%.

Ne 17 dhjetor u kryen 2745 testime.

Ndersa sot vetem 10 dite me vone vetem 1508 testime.

Qeveria thote qe muajt e dimrit do te jene me te veshtiret persa i perket Pandemise, ndersa qeveria ul ne menyre drastike testimet.

Ti largohesh te vertetes kur behet fjale per shendetin e qytetareve eshte krim.

Sot ishin vetem 318 raste te reja por vdekjet jane teper te larta plot 11, nje prove qe testimet e ulura fshehin te verteten.

Ne mungese edhe te Vaksinimit, Qeveria mjerisht dhe mizorisht po e ben kete dhe po e fsheh te verteten ne dem te njerezve.

Kjo strategji tribale antinjerezore eshte faj penal dhe turp.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet