Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trump nënshkruan paketën financiare për pandeminë në SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka nënshkruar ligjin 2.3 trilion dollarë që përfshin paketën e diskutuar kohët e fundit, 900 miliardë dollarë si ndihmë për pandeminë.

Vendimi i presidentit për të nënshkruar paketën shmang një mbyllje të qeverisë, të rivendosë përfitimet e papunësisë, të ndalojë dëbimet, të sigurojë ndihmë me qira, të shtojë fonde shtesë në Programin e Mbrojtjes së Pagave të Administratës së Biznesit të Vogël dhe të investojë në shpërndarjen e vaksinave.

Trump ka dërguar gjithashtu një “version të ridrejtuar” të projektligjit në Kongres, i cili përfshin një ndarje të artikujve dhe kërkesën zyrtare të heqjes dorë duke këmbëngulur që çdo “artikull i kotë” të hiqet nga projekt-ligji.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet