Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shtyhet dorëzimi i vaksinave kineze për COVID-19 në Turqi

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, njoftoi se dorëzimi i vaksinave kineze të koronavirusit të ri (COVID-19) është shtyrë për një ose dy ditë,

Në llogarinë e tij në twitter, ministri Koca njoftoi se trafiku i fundit shkaktoi një emergjencë në doganat e Pekinit për shkak të zbulimit të një rasti të llojit të ri të koronavirusit atje.

Ai shtoi se për shkak të incidentit, lëvizja doganore është pezulluar përkohësisht.

Grupi i parë me 3 milionë doza të vaksinës kineze Sinovac pritej të mbërrinte në Turqi më 28 dhjetor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet