Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpërthen vullkani në Japoni, gurët u shpërndanë deri në 1.3 Km

Agjencia meteorologjike japoneze bëri të ditur se është regjistruar shpërthim i vullkanit në ishullin vullkanik Suwanose, 230 kilometra në jugperëndim të Kagoshima-s.

Vullkani Otake në ishullin Suëanose të prefekturës Kagoshima në jugperëndim të Japonisë ka shpërthyer duke shpërndarë gurë të ndezur në një sipërfaqe prej rreth 1.3 kilometra.

Agjencia meteorologjike japoneze (AMJ) bëri të ditur se është regjistruar shpërthim i vullkanit në ishullin vullkanik Suwanose, 230 kilometra në jugperëndim të Kagoshima-s.

Agjencia njoftoi se gurët ishin shpërndarë në zonën prej rreth 1.3 kilometra për shkak të shpërthimeve ndërsa tymi po ngrihej deri në 200 metra.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet