Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Moti i keq sjell probleme në Itali

Moti i keq ka përfshirë Italinë veriore. Autoritetet bëjnë apel që qytetarët të tregohen të kujdesshëm, ndërsa theksojnë se janë aktivizuar barrierat e sistemit Mose për mbrojtjen e ujërave të brendshme të Lagunës së Venecias nga rritja e nivelit të ujërave.

Milano dhe Lombardia mëngjesin e kësaj të hënë janë mbuluar me dëborë trashësia e së cilës arrin deri në 20 cm.

Ndërkohë për shkak të peshës së borës disa pemë kanë rënë duke shkaktuar edhe bllokim të rrugëve.

Erërat e forta dhe dëbora kanë sjellë shqetësime në rajonet në veri, ku më shumë probleme janë konstatuar në Emilia Apennines dhe Triveneto.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet