Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gardiania arrestohet për abuzim seksual me të burgosurin

Autoritetet kanë akuzuar 42 vjeçaren Tasheena Majors për sulm seksual gjatë historisë seksuale 1-vjeçare me një të burgosur mashkull, ndaj të cilit ajo kishte pushtet si gardiane e burgut të Newark, SHBA.

Majors është akuzuar se ka kryer marrëdhënie intime ilegale me të burgosurin, i cili nuk ishte në kushtet për të dhënë miratimin e tij ndaj kërkesave të gardianes “së pushtetshme”.

Tasheena Majors akuzohet për sesione të shumta seksi ‘prapa hekurave’ të cilat konsiderohen në SHBA si akte kriminale pasi stafi i burgjeve janë po aq të përgjegjshëm për të burgosurit, sa dhe mësuesit me nxënësit.

Autoritetet në Newark nisën menjëherë hetimet pasi marrëdhënia u bë e njohur.

Zyrtarët thanë për mediat vendase se Majors përballet me akuza të sulmit seksual të gradës së dytë ndaj një të burgosuri, identiteti i të cilit nuk është bërë publik.

Prokuroria tha: “Mes nëntorit 2019 e dhjetorit 2020, Majors ka pasur një marrëdhënie seksuale me të burgosurin e institucionit Northern State Prison për të cilin ajo kishte pushtet dhe përgjegjësi disiplinore, prej statusit të saj si oficere e vjetër korrektimi”.

Majors si zyrtare e vjetër në Newark merrte një rrogë prej $79,576 në vit, që prej 2007.

Burgu i Northern State pranë aeroportit të Newark strehon 2,389 të burgosur në nivele te ndryshme sigurie.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet