Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Del situata nga kontrolli në Greqi?! Shënohet rasti i parë alergjik ndaj vaksinës antiCovid

Këtë të hënë është shënuar dhe rasti i parë i alergjisë nga vaksina anti Covid. Mediat greke bëjnë me dije se një reaksion i lehtë alergjik është shënuar ndaj një personi të vaksinuar, në ditën e parë të vaksinimit të koronavirusit.

Sipas Sekretarit të Përgjithshëm të Kujdesit Shëndetësor Parësor, Mario Themistocleous, në vaksinat e djeshme që u bënë në Greqi, pati vetëm një reagim të lehtë alergjik tek një person i vaksinuar.

“Që nga ora 16:00 e sotme, 471 njerëz u vaksinuan në 5 spitalet e referimit në Athinë. Është raportuar një incident i reaksionit alergjik jo serioz, që është trajtuar me sukses dhe e përmend atë për transparencë”, tha Themistocleous.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet