Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum rastesh në Britaninë e Madhe, përhapet me shpejtësi varianti i ri i koronavirusit

Britania ka shënuar sot 41,385 raste të reja të Covid-19 në një periudhë 24-orëshe, një numër rekord që nga fillimi i pandemisë në vendin ishullor.

Varianti i ri i virusit SARS-CoV-2 po përhapet me shpejtësi në vend, duke rritur infeksionet.

Sidoqoftë, numri i rasteve mund të jetë më i lartë sepse disa zona nuk raportuan të dhëna gjatë pushimeve.

Sipas portalit të qeverisë britanike, në 24 orët e fundit janë regjistruar 357 viktima.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet