Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ambasadorja amerikane takim me anëtarët e KPK: Mbështesim pavarësinë e integritetin e këtij institucioni

TIRANË

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetet sociale, shkruan se ka zhvilluar sot takim me anëtarët e KPK-së.

Kim thekson se SHBA mbështet pavarësinë dhe integritetin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Postimi i ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim:

Kam pasur një takim të sinqertë me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në lidhje me presionin dhe sfidat me të cilat përballen.

Unë i falënderova për punën e tyre vitin e kaluar, e cili vazhdoi, pavarësisht situatës me Covid. SHBA mbështet fuqimisht – pavarësinë dhe integritetin e KPK për hir të drejtësisë shqiptare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet