Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Radhë të gjata në Morinë, emigrantët kthehen për festa

Në të gjitha pikat kufitare vijon që të ketë fluks në hyrje të vendit për festat.

Pasditen e sotme është regjistruar një fluks i lartë mjetesh në të dyja anët e kufirit në Morinë.

Radhët e gjata të mjeteve janë në drejtim të Kosovës por edhe anasjelltas.

Numri më i lartë i qytetarëve janë emigrantë që po kthehen për festat e fundvitit nga shtete të ndryshme.

Policitë kufitare të Shqipërisë dhe Kosovës po punojnë me nga 5 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Koronavirusi dhe rreziku për mbylljen e kufijve nuk i ka trembur aspak emigrantët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet