Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

COVID i merr jetën mjekut të njohur neuropsikiatër

Një tjetër mjek shqiptar ka humbur betejën me Covid 19.

Diten e sotme njoftohet se Neuropsikiatri Sali Baco nga Elbasani, i cili ishte infektuar me koronavirus, ishte shtruar prej disa ditësh në Spitalin Covid 2 në Tiranë

Baco ishte diplomuar në vitin 1969, ndërsa prej viteve 1972 deri ne vitin 1985 ishte shef pavioni. Në vitin 1985 emërohet drejtor i Spitalit Psikiatrik, ndërsa në vitin 1992 deri në vitin 1995 Drejtor i Shëndetit Publik.

Nga viti 1998 ka qenë në pozicion nëndrejtor i Spitalit Rajonal dhe njëkohësisht shef i Poliklinikës deri në vitin 2005. Për të vazhduar më pas si mjek në qytetin e Elbasanit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet