Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

TIA publikon 20 fluturimet për nesër, ka një thirrje të rëndësishme për pasagjerët

Tirana International Airport, publikon listën me 20 fluturimet e konfirmuara për nesër, e dielë 27 dhjetor 2020, dhe i bën thirrje të gjithë udhëtarëve që të kontaktojnë kompanitë ajrore ku kanë prerë biletat.

Sipas TIA-s, të gjithë pasagjerët duhet të njihen me rregullat e karantinës në shtetet ku do të shkojnë dhe masat e tyre kufizuese. Në njoftim theksohet se, lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhetimit, sipas vendeve pritese.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Diele janë:⠀

✈ Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim;

Advertisements

✈ Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim;

✈ EasyJet – Tiranë – Gjenevë dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Berlin dhe kthim;

✈ Albawings – Tiranë – Venecia dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈ Albawings – Tiranë – Ankona dhe kthim;

✈ Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim;

✈ Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim;

✈ Wizz Air – Tiranë – Mulhouse dhe kthim;

✈ Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim;

✈ Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim;

✈ Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim;

✈ Transavia – Tiranë – Paris dhe kthim;

✈ TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet