Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shkundet Durrësi, tërmet i fuqishëm godet Shqipërinë

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar sot në Shqipëri, me epiqendër fshatin Shkafane të qarkut Durrës.

Tërmeti është ndjerë në Durrës, ne zonen e Shijakut, etj. Thellësia e lëkundjes ka qenë 5 kilometra nga sipërfaqja e tokës nderkohe që fuqia e tërmetit ka qenë 3.1 e shkallës rihter.

Nuk raportohet dëme, ndërsa banorët kanë braktisur banesat në momentin e lëkundjeve.

Qytetare te ndryshem kane komentuar tek njoftimi i dhene nga aplikacioni i ESMC ne lidhje me termetin duke theksuar se i kane ndjere lekundjet e regjistruara.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet