Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Qëlluan me armë lokalit, Gjovalin Prendit i ekzekutuan dy nipërit në vitin 2014

Diten e sotme nje lokal eshte qelluar me arme ne Lezhe.

Gjovalin Prendi, objektiv i sulmit me arme ne fshatin Pllane ne Lezhe mengjesin e kesaj te shtune, nuk eshte emer i panjohur per autoritetet e policise dhe drejtesise.

Ne shkurt 2014, atij i kane ekzekutuar dy niper, djalin e motres dhe djalin e vellait, ndersa nipi tjeter ndonese u plagos, arriti te shpetoje.

Pas asaj ngjarje te rende, Gjovalin Prendi i beri apel kryeministrit Rama dhe Ministrit Tahiri per zbardhjen e krimit te rende duke deklaruar se ai dhe familja e tyre nuk kishin asnje konflikt.

Sot, 6 vite nga ai krim i dyfishte, lokali i Gjovalin Prendit ne fshatin Pllane te Lezhes eshte sulmuar me bresheri armesh.

Nje nga pistat e ngjarjes, eshte pikerisht edhe lidhja e mundshme me vrasjen e dy niperve te tij ne shkurt 2014.

Per ngjarjen e sotme, fatmiresisht pa te lensuarende nuk ka autore te dyshuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet