Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite vaksinohet me Pfizer

Princi i Kurorës i Arabisë Saudite Mohammed bin Salman është vaksinuar kundër koronavirusit, me vaksinën e Pfizer / BioNTech.

Arabia Saudite mori dërgesën e parë të vaksinës në 16 dhjetor, me më shumë se 100,000 njerëz që ishin regjistruar për t’u vaksinuar, tha Ministri i Shëndetësisë Tawfiq Al Rabiah, javën e kaluar.

Agjencia e lajmeve, SPA publikoi një video të princit Salman duke injektuar vaksinën në krahun e tij të majtë.

Arabia Saudite ka regjistruar 361,903 raste dhe 6,168 viktima. Ndërkohë numri i personave të shëruar është 352,815.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet