Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Pas vaksinës, Britania drejt zbulimit të ilaçit që kuron Covid-19, efekti që jep tek pacientët

Në Britaninë e Madhe ka filluar testimi i një ilaçi të ri, i cili mendohet se do t’u japë njerëzve imunitet të menjëhershëm ndaj koronavirusit.

Mediikamenti i zhvilluar nga Kolegji Universitar Spitalor i Londrës krijon imunitet të menjëhershëm dhe mund të kryhet si trajtim emergjence te pacientët e shtruar në spitale.

Ky medikament mund të prodhojë antitrupa për një periudhë nga 6 deri në 12 muaj, ndërkohë që nëse aprovohet, do të përdoret te personat që janë infektuar në javën e fundit.

“Avantazhi i këtij ilaçi është që të garanton antitrupa të menjëhershëm”, shpjegon virologia, Katherine Houlihan.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet