Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mposhti Covid-19 dhe u rikthye në punë, Manastirliu publikon foton e kryeinfermieres

Violeta Hoxha është kryeinfermiere në spitalin Infektiv, ku bashkë me shumë mjekë dhe infermierë po kujdesen për pacientët e infektuar me koronavirus.

Prej 40 vitesh ajo është në shërbim të pacientëve, Violeta Hoxha është një mbështetje shumë e madhe për kolegët e saj, të cilët janë heronjtë e Shqipërisë, pasi po përballen me vetëmohim me koronavirusin vdekjeprurës.

Kryeinfermierja u infektua edhe vetë me koronavirus, por pasi e kaloi u rikthye sërish në detyrë në krah të kolegëve, edhe pse afër pensionit.

Foton e kryeinfermieres e ka publikuar edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, për t’i shprehur falenderimet për punën e palodhur në shërbim të pacientëve

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet