Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mori vaksinën e Pfizer, mjeku përfundon në terapi intensive

Një mjek në Boston ka pësuar komplikacione të mëdha pas marrjes së vaksinës së Covid-19.

Husein Sadrzadeh, i cili shërbente në onkologjinë e hematologjisë në Qendrën Mjekësore të Bostonit iu dha ilaçi në prag të Krishtlindjes.

Punonjësi i kujdesit shëndetësor pësoi alergji të rëndë ndaj butakëve, teksa tha se pas vaksinimit zemra e tij nisi të rrihte akoma dhe më shpejt. Brenda pak minutash, gjuha dhe fyti i Sadrzadeh filluan të ndjehen të mpiksura dhe të mpirë.

Më shqetësues ishte fakti se presioni i gjakut të tij ra ndjeshëm sa nuk ishte i dallueshëm as me një monitor, duke përfunduar në intubim. Sadrzadeh iu injektua vaksina e koronavirusit Pfizer.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet