Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trupat e KFOR-it turk dhe policia e Kosovës patrullë të përbashkët në kufirin me Serbinë

Kontigjenti i KFOR-it turk dhe pjesëtarët e policisë së Kosovës kanë ushtruar kontrolle të përbashkëta rrugore në datat 17 dhe 21 dhjetorë të këtij viti.

Aktivitetet janë kryer gjatë vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë. Ka qenë vet ministria turke e Mbrojtjes që ka shpërndarë njoftimin për këto aktivitete ushtarake.

Siç thuhet në njoftim aktivitetet kanë qenë “pjesë e operacioneve të KFOR-it.

Aktualisht në Kosovë operojnë 540 trupa ushtarake të Turqisë në kuadër të misionit të KFOR-it. Baze e trupave turke është e vendosur në qytetin e Prizrenit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet