Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Greqi, 50 të vdekur dhe 617 të infektuar në 24 orë

Greqia vijon të përballet me shifra të larta të të prekurve dhe të vdekurve nga koronavirusi, ndërsa dy zonat problematike duket të jenë rajoni i Atikës dhe ai i Selanikut.

Autoritetet greke raportojnë për 617 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit si edhe 50 të vdekur.

Problemi qendron në faktin se në spitalet greke janë 470 persona të intubuar, të cilët janë në një rrezik real për jetën.

Deri më tani, në Greqi numërohen 4 507 persona të vdekur për shkak të koronavirusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet