Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh në Itali, mbi 19 mijë të infektuar dhe 459 të vdekur në 24 orë

Italia në 24 orët e fundit ka regjistruar 19.037 raste të reja me Covid-19, një shifër kjo më e lartë se një ditë më parë.

Deri tani që prej nisjes së pandemisë janë regjistruar 2.028.354 të infektuar me Covid-19.

Ndërsa të vdekurit në 24 orët e fundit janë 459, 6 më pak se një ditë më parë duke e çuar në 71.359 numri total të viktimave.

Që prej ditës së djeshme më 24 dhjetor Italia është zonë e kuqe.

Nga 24 dhjetori deri më 6 janar, i gjithë vendi do të përcaktohet 10 ditë si zonë e kuqe dhe 4 të tjera si zonë portokalli. Për të dalë nga shtëpitë, qytetarëve në Itali do t’u nevojitet një autorizim, ndërsa forcat e rendit kanë shtuar kontrollet në rrugë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet