Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Arrestohet dhe zhduket bashkëpunëtorja e Navalny-t në Rusi

Disidenti rus, Alexei Navalny denoncon arrestimin e Lyubov Sobol, bashkëpunëtorja e tij 33-vjeçare.

“Kanë shpërthyer derën e apartamentit të saj dhe e kanë marrë për ta intervistuar”, shkruan opozitari rus në Twitter, përcjell Ora News.

Telefoni I 33-vjeçares rezulton i fikur dhe si Navalny ashtu edhe zëdhënësja e tij Kira Yarmyash, kanë deklaruar se nuk dine asgjë për vendndodhjen e saj.

Burrit dhe vajza e Sobol janë larguar nga apartamenti.

Disa javë më parë, vetë Navalny u tentua të vritej përmes helmimit në një klinikë në Gjermani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet