Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vriten mbi 100 persona në Etiopi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Etiopi ku janë vrarë më shumë se 100 njerëz.

Mediat e huaja bëjnë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në një fshat në Etiopinë perëndimore.

Ndër të tjera bëhet me dije se disa nga viktimat janë vrarë me armë zjarri dhe disa të tjerë me thikë.

Sulmi ka ndodhur në rajonin e Benisciangul dhe Gumus një ditë pas një vizite nga Kryeministri Etiopian Abiy Ahmed.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet