Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Turqia realizon skanimin më të thellë në histori me sistemin “sonar”

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë njoftoi se është realizuar kërkimi më i thellë në historinë e Republikës së Turqisë, me sistemin “sonar”.

“Forcat tona Detare kanë realizuar operacionin më të thellë të skanimit me sistemin ‘sonar’ në historinë e Republikës. Në operacion është zhvilluar skanim deri në 2.800 metra në Mesdheun Lindor, me TCB ORKINOS që ka mundësi të bëjë skanim deri në 3.000 metra thellësi”, thuhet në llogarinë e Ministrisë në Twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet