Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 21 viktima dhe 592 të infektuar

21 viktima dhe 592 të infektuar me COVID. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut sa i përket situatës së pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se kanë humbur jetën 21 pacientë dhe nga 2,206 testime të realizuara, 592 pacientë kanë rezultuar pozitiv.

Sakaq rastet e reja 259 janë në Shkup, 31 Kumanovë, Dibra 7, Prilepi 30, Shtipi 8, Tetova 18, Struga 21, Veles 17, Manastir 24, Ohër 28, Kavadar 35, Gostivar 21, Gjevgjeli 8, Strumicë 12, Kriva Pallankë 9, Radovsih 6, Koçani 7, Probishtip , Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Pehçevë me nga 1 rast, Berovë 2, Vallandovë 3, Vinicë dhe Dellçevë 4, Kratovë 1, Sveti Nikole 5, Kërçovë 10, Resnjë 7 dhe Negotinë 12.

Ndërkohë ISHP raportoi gjithashtu se 691 persona kanë fituar betejën me koronavirusin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet