Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

PSG shkarkon trajnerin, ja kush do të jetë zëvendësimi i Tuchel

Kampioni i Ligës 1 të Francës, Paris Saint-Germain ka shkarkuar Thomas Tuchel-in nga detyra e trajnerit, raporton “BILD”.

PSG mbrëmë fitoi me rezultat të thellë 4:0 kundër skuadrës së Strasbourg dhe arsyet e shkarkimit nuk dihen ende.

Ish trajneri i Tottenham Mauricio Pochettino, thuhet se do ta zëvendësojë Thomas Tuchel tek Paris Saint-Germain, raporton “RMC Sport”, përcjell KosovaPress.

Kampionët e Ligës 1 janë duke i bërë disa ndryshime festive në klub, duke e parë që nuk kanë qenë në një periudhë të mirë, me rezultate jo të favorshme, dhe kanë identifikuar Pochettinon si zëvendësim të shkëlqyer të Tuchel.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet