Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paguan 70 euro biletë, emigrantët shqiptarë braktisen në Kakavijë, asnjë mjet nuk shkon t’i marrë

Qindra emigrantë shqiptarë janë bllokuar që prej mesditës së sotme në Kakavijë. Ata janë në pritje të ardhjes së autobuzave shqiptarë me qëllim transportimin e tyre për në destinacionet përkatëse në vendin tonë.

Mësohet se emigrantët kanë paguar 70 euro dhe u është premtuar se deri ne Kakavijë transporti do të kryhej me autobuzat grekë dhe më pas do të zhvendoseshin në autobuzat shqiptarë.

Një gjë e tillë nuk ka ndodhur dhe emigrantët janë në pritje që prej 5 orësh, prej të cilëve disa kanë zgjedhur që të prenotojnë taksi për të shkuar në destinacionin e tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet