Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjykata Kushtetuese funksionale, Soreca: Një arritje e konsiderueshme për qytetarët shqiptarë

Përparim Kalo është anëtari i gjashtë i Gjykatës Kushtetuese, duke e bërë tanimë këtë gjykatë funksionale dhe duke përmbushur një kërkesë të ndërkombëtare për vënien në funksion brenda këtij viti.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe amabsadori i BE në Tiranë Luigi Soreca përmes një reagimi në Twitter.

Sipas Sorecas, kjo është një arritje e konsiderueshme për qytetarët shqiptarë dhe reformën në drejtësi, raporton Ora News.

“Sot Z. Përparim Kalo u betua përpara Presidentit Ilir Meta si anëtari I 6-të I Gjykatës Kushtetuese. Ne e përgëzojmë dhe I urojmë punë të mbarë atij dhe të gjithë anëtarëve pasi gjykata tani është plotësisht funksionale. Një arritje e konsiderueshme për qytetarët e Shqipërisë dhe reformën në drejtësi”, shkruan ambasada e BE në Tiranë në Twitter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet