Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Foto prekëse/ Infermierja shikon babain e saj duke vdekur nga Covid-19

Një foto prekëse është shpërndarë në të gjithë mediat sociale, dhe ai është momenti kur një infermiere shihet duke përkëdhelur fytyrën e një të moshuari në shtratin e një spitali.

Jose Garcia 68 vjeç nga New Mexioco ishte infektuar me Covid-19 në datën 6 Nëntor dhe gjatë javëve gjendja e tij filloi të përkeqësohej.

Mediat e huaja bëjnë me dije se vetëm vajza e tij Carolina Garcia nga 9 fëmijët kishte mundësi ta shihte babain e saj ndërsa pjesëtarët e tjerë të familjes mund ta shihnin vetëm nga dritarja dhe të luteshin për të.

Infermieria, njëkohësisht dhe vajza e tij ishte e detyruar t’i thoshte babait se nëse ndihet i lodhur dhe nuk mundet dot më, ajo do i fikte aparatet dhe do e linte të pushonte në paqë.

 

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet