Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrau tre policë në Francë, autori gjendet i vdekur

Një person ka qëlluar për vdekje tre oficerë policie të cilët u thirrën pasi ai kishte ushtruar dhunë në familje në Francën qendrore.

I dyshuari, 48 vjeç, i njohur për autoritetet për çështjet e kujdestarisë së fëmijëve, u gjet më vonë i vdekur.

Një grua ishte arratisur në çatinë e një shtëpie në fshatin e largët të Saint-Just orët e para të së mërkurës. Njeriu i armatosur vrau një oficer dhe plagosi një tjetër. Ai më pas i vuri flakën shtëpisë dhe vrau edhe dy oficerë të tjerë që mbërritën.

Ministri i Brendshëm Gérald Darmanin më vonë konfirmoi se i dyshuari ishte gjetur i vdekur.

Darmanin deklaroi se policët që vdiqën janë Brig Arno Mavel, 21 vjeç, Cyrille Morel, 45 vjeç dhe Adjutant Rémi Dupuis, 37 vjeç.

Darmanin tha se vdekjet treguan edhe një herë rreziqet me të cilët përballen oficerët e policisë.

Në një postim në rrjetet sociale edhe Kryeministri Jean Castex tha se tragjedia ka prekur të gjithë vendin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet