Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.2 të shkallës rihter tronditi rajonin e Nafpaktos mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu konfirmoi Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Lëkundja kishte një thellësi fokale prej 16.6 km, ndërsa epiqendra ishte vendosur 7 km në jugperëndim të Nafpaktos.

Lëkundjet u ndien në zonat e Akaisë dhe Etoloakarnanisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet