Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, shkundet Athina nga lëkundjet

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë.

Tërmeti u shënua në perëndim të Athinës, 17 km nga qyteti i Aigio.

Sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, lëkundjet ishin në thellësi 13 kilometër dhe kanë edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 23 km nga Patra.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme material.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet