Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përfundon testi i poligrafit/ Fillon Vettingu për 39 kandidatët për oficerë të BKH!

TIRANË- Testi i poligrafit, (makina e së vërtetës) ka përfunduar për 39 kandidatët për agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe nga sot ndaj tyre do të nisë procesi i Vettingut.

Të mbeturit në testin e poligrafit do të njoftohen individualisht nga SPAK e BKH-ja. Burime për Report TV nga Komisioni i Vlerësimit bëjnë me dije se ky proces i verifikimit të kandidatëve do të përfundojë deri në fillim të muajit shkurt.

Për ata që poligraf i ka nxjerre me probleme, do të skualifikohen. Përgjatë 2021 gara për BKH do të rihapet për të plotësuar 21 vakanca, për të plotësuar strukturën e BKH-së me 60 agjentë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet