Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nuk zotëronin licencë, 5 infermiere të arrestuara në Greqi, mes tyre 3 shqiptare

Policia greke ka vënë në pranga 5 infermiere të huaja, mes të cilave tre shqiptare të cilat nuk kishin licencën për ushtrimin e profesionit në vendin fqinj.

Mediat vendase bëjnë me dije se ndalimi i tre infermiereve nga Shqipëria dhe dy nga Bullgaria është bërë në spitalin publik të Janinës Haxhikosta, pasi pas kontrollit të ushtruar ato nuk kanë pasur dokumentacionin e duhur.

Ndërkohë vijojnë hetimet për të zbuluar se si këto shtetase kishin arritur të punësoheshin në spitalin e Janinës pa pasur dokumentacionin përkatës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet